…Kulturalny Samuraj….

Może Ci się również spodoba

8 komentarzy

 1. tetraratio pisze:

  ładnie napisane 🙂

 2. Tomasz pisze:

  Uhm! Kiedyś było „My Toyota is fantastic”, a teraz „My kid is fantastic” 🙂

 3. toranagayoshi pisze:

  …co nagle to po diable:) mawiała moja babcia i święta to prawda. Pośpiech potrafi zabic najlepsze intencje i zamiary. Nie da się ogarniac wszystkiego, zwłaszcza w naszym chorym pędzącym świecie…ale czasem po prostu warto się zatrzymać i sprawdzić, czy ilość ciagle przekłada się na jakośc:) Jak w japońskich samochodach…

 4. Paweł pisze:

  I dlatego właśnie mój syn jeździ na te obozy od dawna, to nie tylko zabawa, wypoczynek ale przede wszystkim nauka jakiej rzadko mogą doświadczyć w obecnym systemie edukacji.

  • Tomasz pisze:

   Zgadzam się, choć myślę, ze to nie tylko wina systemu edukacji, na który narzekamy my (tak, jak narzekali nasi rodzice i dziadkowie) i zapewne narzekać będą także nasze dzieci i wnuki. My sami też jesteśmy winni temu, że w pośpiechu codzienności czasem nie zauważamy, czasem ignorujemy niektóre zachowania naszych pociech (jak choćby te wspomniane papierki czy „Sajgon” w szafie lub na biurku).
   Koncepcja „łagodnego przejścia” od roku szkolnego do wakacji przez LSA jest genialna, bo to, co naszym dzieciom zostanie przekazane/przypomniane zgodnie z filozofią opiekunów, pozostaje aż do końca wakacji, a często nawet dłużej. Już tak widocznie jest, że autorytety zewnętrzne są ważniejsze niż „domowe”. Pozostaje się tylko cieszyć, że nasze dzieci trafiły w dobre ręce.

 5. sylwek pisze:

  Tak kultura to podstawa i jeszcze to mlaskanie przy jedzeniu dla podkreślenia smaku…..

  • toranagayoshi pisze:

   U nas mlaskanie przy jedzeniu – passe!..ale w Japonii siorbanie zupy – jak najbardziej pożądane:) I to też warto wiedzieć, gdzie co wypada:)

 6. ... pisze:

  Dobrze powiedziane …