Big Brother i spółka…

Może Ci się również spodoba

8 komentarzy

 1. toranagayoshi pisze:

  Z tymi filmikami to bez obawy:)) dużo tego nie będzie tak czy tak. Co roku kręcimy urywki kamerą dla własnych „doświadczeń”, ale nigdy nie było i nie będzie atmosfery typu – jestem gwiazdą TV. Najcześciej dzieci wogóle nie wiedzą że coś jest filmowane 🙂 i dowiadują się o tym dopiero od Was telefonicznie :)) To samo ze zdjęciami. Znakomita większość wogóle nie reaguje na aparat fotograficzny 🙂 czasem ktoś się „wystawi” ale oni są tak zajęci swoimi sprawami, że kamera i aparat to dla nich coś, co właściwie nie istnieje w polu widzenia.

  • Anna Suchecka pisze:

   Troszke mnie pocieszylas, choc podtrzymuje prosbe o minimalizowanie dokumentacji fotograficzno-filmowej. 🙂
   Pozdrawiam serdecznie!

 2. Anna Suchecka pisze:

  Witam!
  Uwielbiam czytać ten blog wakacyjny, dla niego samego. A przy okazji jako relacje z wyjazdu. Ciekawy był pierwszy filmik – powitalny, w którym dzieci świadomie i celowo pozdrawiały bliskich. Uważam jednak, że na tym powinniście zakończyć filmiki reportażowe. Cała idea wyjazdu, nastawienie opiekunów (krytyka i odcięcie ogłupiającej elektroniki, itp.), nacisk na samodzielność, dyscyplina dzieci, to jest coś co wyróżnia ten obóz i dla nas stanowi ogromną wartość.
  Według mnie filmowanie wybija dzieci z rytmu, odrywają je od „tu i teraz”, od „ja sam na sam, ja w grupie” (bez rodziców). Nawet jeżeli nie są filmowane właśnie w tej chwili, to mają świadomość, że zaraz mogą być nagrywane.

  Wnoszę prośbę, apeluję, postuluję o NIE KRĘCENIE FILMIKÓW!

 3. toranagayoshi pisze:

  Pokrętny? Nic a nic:) Tym sposobem chciałam powiedzieć niewprost, że idziemy z duchem czasu i wrzucamy dla Was trochę informacji obrazkowych, ale będzie ich tyle ile się da, a nie tyle ile każdy by sobie z osobna winszował 🙂

 4. Trochę pokrętny ten wywód: regularnie zamieszczając zdjęcia i filmiki sami podkręcacie oczekiwania rodziców. A potem krytykujecie – jakieś to mało konsekwentne. Zrozumiałbym, że zgodnie z deklaracjami odcinacie dzieci od nas na 10 dni, a filmiki i zdjęcia pojawiają się po obozie – jako pamiątka dla dzieci i wgląd dla rodziców jak to wyglądało. I jako zachęta na przyszły rok.

 5. Ewa Górska pisze:

  żółty lubimy nawet jak mignie 🙂 inne kolory mile widziane a moje oczy i tak żółtego wypatrują … i listu oczekują …

 6. travelpoint pisze:

  Big Brother Big Brotherem, ale na zdjęciach i filmach jakoś tak źółto, różowo i czasem czarno…. a reszta kolorów? Chodź troszkę niebieskiego by się przydało…